..." /> Alevilerin Sesi Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

Basın-Yayın

Published on Haziran 30th, 2022

0

Alevilerin Sesi Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!


Can Dündar, Akın Birdal, Ali Balkız, Şenal Sarıhan, Turan Eser, Kelime Ata, Ozan Çavdar, Eylem Şen, Zeliha Altuntaş, Ragıp İncesağır, Nevin Sevük ve Dilek Şirin Alevilerin Sesi Dergisi’nin temmuz sayısı için yazdı.


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Kılıçkaya tarafından yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Alevilerin Sesi Dergisi’nin Yeni Sayısı Okuyucularla Buluşuyor!

Can Dündar, Akın Birdal, Ali Balkız, Şenal Sarıhan, Turan Eser, Kelime Ata, Ozan Çavdar, Eylem Şen, Zeliha Altuntaş, Ragıp İncesağır, Nevin Sevük ve Dilek Şirin Alevilerin Sesi Dergisi için yazdı.

Türkçe, Almanca ve Fransızca yayımlanan Alevilerin Sesi Dergisi’nin yeni sayısında; otuzuncu yılına doğru ilerlerken, yaralarımızı iyileştirmeye çalışırken, paylaşarak acının hafifleyeceğini, yakılarak yok edilmek istenirken küllerinden daha da güçlü çıkanlar olarak, bu sayımızın ana konusunu Madımak’a ayırdık.
Madımak dosyamızı üç konu üzerine inşa ettik; Birincisi; “Kötülüğün sıradanlığı” başlığı ile otelin önüne toplanan güruhu insan yakmaya iten nedeni, içlerindeki o kötülüğü sorguladık. İkinci konu ise “Bitmeyen yas, kanayan yara” başlığı ile aileleri, otelden sağ kurtulanları, ağır acıları, yaşadıkları travmayı ele aldık. Üçüncüsü ise Madımak’ı yapanların arkasındaki “Derin devlet ve komplo” ayağını irdeledik.
Konuya dair değerli yazarlarımız Ali Balkız, Akın Birdal, Şenal Sarıhan, Kelime Ata, Ozan Çavdar, Eylem Şen Madımak’ı tüm detaylarıyla Alevilerin Sesi Dergisi için yazdılar.
Avukat Seyit Sönmez ise bir diğer acımız olan Maraş Katliamının hukuki sürecini yazdı.
Her sayımızda dergimizin önemli sayfa sayısını kadınlara ayıracağız. Bu sayımızdaysa Zeliha Altuntaş’ın, Nevin Sevük’ün ve Dilek Şirin’in Alevi Kadın Hareketine dair yazılarını bulacaksınız.
Bu sayımızın bir süprizi Can Dündar’ın “Aleviler tarih yazıyor” başlıklı yazısı olurken, bir diğer süprizimiz Ragıp İncesağır’ın
“Mansur’dan Ali İsmail’e İnsanlık Onuru” başlıklı yazısı olacak. Turan Eser’in “Aleviler barış okudu, adalet yazdılar” başlıklı yazısını da keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.
Ve tabi kurumsal haberler, çocuk sayfası da okunmayı bekliyor olacak.
Lütfen, bu sayımızın sayfalarını hızlıca çevirmeyin. Sayfaları çevirmeden önce okumak, bakmak, asla unutmamak gerekiyor. Yeni sayımızda buluşmak dileğiyle yayın ekibi adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Erdal Kılıçkaya
Alevilerin Sesi Dergisi
Genel Yayın Yönetmeni

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑