Faşizm

Published on Temmuz 10th, 2024

0

Ankara’da CHP ve MHP’nin ‘bozkurt’ iş birliği

Faşist ırkçılarla, ulusal ırkçılar Ankara’da işbirliğine gittiler. MHP’li Yunus Emre Yıldırım’ın, ‘Bozkurt Yürek Merih Demiral Parkı’ yapılması teklifinin gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Merih Demiral’ın ‘Bozkurt’ işareti Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. MHP’li Yunus Emre Yıldırım’ın, ‘Bozkurt Yürek Merih Demiral Parkı’ yapılması teklifinin gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, temmuz ayı toplantısı CHP’li Başkanvekili Ertan Işık başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıda MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım, A Milli Takım futbolcusu Merih Demiral’ın isminin Ankara’da bir parka verilmesine ilişkin önerge sundu. MHP’li Yıldırım’ın önergesi oy birliği ile Meclis gündemine alınması kabul edildi.

Yıldırım’ın önergesinde “Melih Demiral’ın isminin verileceği bir park yapılması ve parkın içine de yapmış olduğu gol sevincini yansıtan bir bozkurt heykeli yapılması, bu işaretin ırkçılık değil, Türk milletinin sembolü olduğunu bütün dünyaya göstermek adına en iyi cevap olacağı düşüncesindeyiz. Bu anlamda yapılacak parka Bozkurt Yürek Merih Demiral adının verilmesi hususundaki önergemizin Meclis gündemine alınmasını, gereğinin yapılmasını arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑