LGBTİQ+

Published on Ekim 7th, 2022

0

Erdoğan bir kez daha LGBTİ+’ları hedef aldı

Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı başörtüsü tartışmasının ardından gündeme getirdiği Anayasa değişikliği teklifinde aile yapısı ve LGBTİ+’lara yönelik düzenlemeler olacağını söyledi, “Bize bir pas verdi, gol atmamız lazım” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü tartışmasının ardından gündeme getirdiği Anayasa değişikliği teklifinde LGBTİ+’lara yönelik düzenleme yapacaklarını söyledi.

‘KİMLERİN LGBT’Cİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ’
LGBTİ+’ları hedef göstererek İstanbul Sözleşmesinde çekilme kararı alan Erdoğan, Anayasa değişikliğinde bir kez daha LGBTİ+’ları hedef aldı. LGBTİ+’lara yönelik düzenlemenin Anayasa değişikliği teklifinde yer alacağını söyleyen Erdoğan, “Biz kimlerin LGBT’ci olduğunu biliyoruz zaten. Ama bunu da aile olarak gelip oraya koyalım. Burada da çıksın bakalım neresinden savunacak onu da görelim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili tartışmasını kendilerine ‘pas vermek’ olarak değerlendiren Erdoğan, “Bizim de golü atmamız lazım” dedi.

Aile kavramı üzerinden tartışma başlatarak kadınları ve LGBTİ+’ları hedef alan Erdoğan, “Aile kavramı bizim olmazsa olmazımız zaten. Çünkü güçlü bir millet, güçlü aileden olur. Şimdi bizim bunun çalışmasını da yapmamız lazım. Çünkü son zamanlarda topluma LGBT’yi soktular. LGBT’yle birlikte de bizim aile yapımızı bunlar dejenere etmenin gayreti içerisine girdiler. Öyleyse biz olması gereken ne ise onu yapacağız” sözleriyle LGBTİ+’ların varoluşunu reddetti.

Başörtüsüyle ilgili bir sorun yokken Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiğini belirten Erdoğan, “Bu pek pas vermekten de anlamaz ama farkında olmadan bize bir pas verdi. Bizim de golü atmamız lazım. Bilmiyor benim ömrümün santraforlukla geçtiğini. Artık Allah’ın izniyle Sayın Kılıçdaroğlu gibileri bu ülkenin başına gelemeyeceğine göre bu millet bunları derdest etti, bitti. Bundan sonra artık benim milletim çok daha özgür bir hayatın tadını yaşayacak” diye konuştu.

(ETHA)

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑