Faşizm

Published on Temmuz 3rd, 2024

0

Faşizm: Merih Demiral’dan “bozkurt” işareti

EURO 2024’te Türkiye – Avusturya maçında ırkçı Merih Demiral, attığı gollerin ardından faşistlerin “bozkurt” işaretiyle sevindi.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Avusturya ile Türkiye takımları Leipzig Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Türkiye, Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Merih Demiral maçın 57. saniyesinde attığı golle Türkiye’yi 1-0 öne geçirdi. Demiral, maçın 59. dakikasında bir gol daha attı. Demiral’ın attığı gollerin ardından “bozkurt” işareti yapmasına sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

“Merih Demiral kadro dışına”

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Yavuz Değirmenci: “Milli takımda birleştirici ruhu ortadan kaldıran siyasi semboller kullanmak hadsizliktir. Bölücü bir eylemdir. İsteyen siyasi görüşünü milli takım dışında sergileyebilir. Merih Demiral kadro dışına.”

Gazeteci Ruşen Takva: “Bu hareket toplumsal barışı zedelemekten başka hiçbir şeye yaramaz.”

Barış imzacısı akademisyen Elif Çongur: “Iyyyyh illa tadımız kaçacak.”

Sosyolog Veli Saçılık: “Ağız tadıyla maç izleyip, atılan gole sevinelim derken,2 Temmuz günü sevincimize turp sıktı herif. Türkiye’de futbol hiçbir zaman futbol olamayacak anlaşılan.”

HDP’li Ferhat Encu paylaşımda bulunarak şunları yazdı: “Irkçı ve faşistlerden yana asla olmayacağım. Daha bugün Madımak’ı andık… Madımak’ı yakanlarda bu işareti yapıyorlardı. Kahrolsun faşizm… “

O hep ırkçı

Futbolcu Merih Demial, 2019 yılında da TSK’nın operasyon ve işgallerine destek amacıyla asker selamı vermişti. Sahalardan men edilmeyen, faşist Demiral, ırkçı selamı vermeye devam ediyor…

 (Kısa Dalga, Avrupa Demokrat)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑