Spor

Published on Temmuz 8th, 2024

0

FC Birumut Yaz Şenliği’ne yüzlerce kişi katıldı

Baden-Württemberg Eyaletinin Ulm şehrinde, Kuhberg’deki Sportplatz’da yapılan Yaz Şenliği, toplamda 700-800 civarında yoğun bir kalabalığı ağırladı. -FOTO GALERİLİ-

Ercan KOÇAK (Ulm)

FC Birumut, düzenlediği iki günlük kutlamayla sezonu kapattı. Kuhberg’deki Sportplatz’da Cuma-Cumartesi günü, 5-6 Haziran’da gerçekleştirilen Yaz Şenliğine, özellikle cumartesi günkü yağmurlu havaya rağmen yüzlerce kişi katıldı. FC Birumut Başkanı Şakir Erdugan, etkinliğin başarılı geçtiğini ve 700-800 civarında kişinin geldiği şenlikte kurulan çadırlar sayesinde, katılım sayısı tahminin de üzerinde gerçekleştiğini belirtti.

Güney ve Grup Reyna’nın müziğiyle iki gün boyunca doyasıya eğlenen misafirler, yoğun çabayla dört dörtlük kurulan, yemek ve içecek standlarında ihtiyaçlarını giderdiler.  İki gün boyunca tüm yetkililerin ve çok sayıda üye ile gönüllülerin büyük çaba harcayarak düzenlenen etkinlikte, hazırlanan adana kebap, balık, döner, salata ve diğer yemek ve içecekler kapışıldı. Cuma ve Cumartesi akşamı oynanan Türkiye ve diğer takımların Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki (EUEO 2024) maçları da kulübün büyük salonunda birlikte izlendi.

Başkan ve kulüp yetkilileri, katılımdan memnun olduklarını belirterek, gelecek sezonda yeni başarılara imza atmak için çalışacaklarını açıkladı.

Şenlik, Cuma günü AH (35 yaş üstü futbolcular) turnuvasıyla başladı. Başarılı geçen turnuvaya 8 farklı ulustan takım katıldı.

Üç dönemdir görevde olan FC Birumut Başkanı Şakir Erdugan, gazetemize yaptığı açıklamada, katılımdan ve ilgiden memnun kaldıklarını belirterek “Her sezon bize büyük destek veren taraftar ve dostlarımızın, bizi bu günümüzde de yalnız bırakmadıkları için hepsine, gazeteniz aracılığıyla, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sponsorlara, tüm yönetime, futbolculara, üyelere, lokalin işletmecilerine, dost kurumlara, katkı sunan herkese ve tüm taraftara teşekkür ediyorum“ dedi.

Kresliga B Futbol Liginde yer alan FC Birumut, on yıllardır futbolda başarılara imza atan bölgenin önemli kulüplerinden. 1980 yılında kurulan kulüp, 44 yıldır, çok sayıda futbolcu yetiştirerek, Türkiyeli ve genel olarak tüm milliyetlerden gençliğe sportif alanda önemli olanak ve hizmet sunuyor.

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑