Hollanda

Published on Ağustos 28th, 2022

0

Partizancı Cemile Ana da sonsuzluğa uğurlandı

23 Ağustos`ta kaybettiğimiz Partizancı Cemile Yıldırım anamız dün düzenlenen cenaze merasimi ile Hollanda’da Arnhem Moscowa mezarlığında toprağa verildi.

Avrupa Partizan`ın çağrısı ile Almanya, Belçika, İsviçre  ve Hollanda` dan Partizanların katıldığı törene; Kaypakkaya geleneğinden gelen kurumların yanı sıra yüzlerce devrimci ve sevenlerinin de katılımı oldu.
Sonsuzluğa uğurlama töreni için yapılan salon etkinliğinde, Alevi inancı gereği helalleşme sonrasında ailesi ve sevenleri tarafından konuşmalar yapıldı. Sonrasında ise aile ve sevenlerinin omuzlarında mezarına taşınan Cemile anamız toprağa verildi.

Mezarı başında anamızın sevdiği marş “yoldaş seni anacağız!” hep bir ağızdan söylenerek cenaze merasimi sonlandırıldı. Anamız’ İn kitlesel uğurlanması ona olan sevgi ve ananın devrimci kesimler üzerindeki emeğinin de ispatı idi.

Uğurlama merasiminde, Partizan imzalı çelenk ile onlarca devrimci, demokratik kurum ve aile imzalı çelenk ve buketlerle anamızın mezarı donatıldı.

16 Ağustosta hayata veda eden  Cemile Anamızın kızı Nuran Yıldırım da 25 Ağustos tarihinde Amsterdam’da ailesinin, dostlarının ve  sevenlerinin yoğun katılımıyla sonsuzluğa uğurlanmıştı.

Kısa aralıklarla sonsuzluğa uğurladığımız Cemile Ana ve Nuran Yıldırım; sizleri devrimci mücadelemizin Partizan emektarları olarak hep hatırlayacak ve mücadelemizde yaşatacağız!

AHM Hollanda

27.08.2022

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑