Sinema

Published on Şubat 16th, 2024

0

28. FFTD programı tüm ayrıntılarıyla internet ve festival gazetesinde!

Açılış töreni 8. Mart’ta gerçekleştirilecek olan 28. Türkiye Almanya Film Festivali’nin tüm ayrıntıları festival gazetesinde.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg)

Festivali düzenleyen InterForum e.V. Nürnberg tarafından yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

“Festivalimiz 2024 yılında da çok farklı konuları içeren bilgilendirici ve eğlendirici bir programla karşınızda! Dünyada süregelen „adil“ savaşlar, Doğu Almanya tarihiyle hesaplaşma, Anadolu’daki Kürt-Alevi kültürü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, futbolun damga vurduğu insan kaderleri, kimlik ve aidiyetler için verilen mücadele gibi, ister Almanya’da ister Türkiye’de olsun hepimizi derinden etkileyen ve merak uyandıran tarihsel ve güncel konular filmler ve etkinliklerle ele alınıyor.

Toplam 37 filmin gösterileceği festivalde, Uzun Film Yarışması’nda 8, Kısa Film Yarışması’nda 12, Sinema Dünyaları bölümünde ise 15 film yeralıyor. Filmlerin yanısıra düzenlenen 4 festival söyleşisi, 25 film sohbeti ve 4 müzik akşamı ile festival herkesi Türkiye ve Almanya arasındaki en büyük sinema buluşmasına davet ediyor.

Festival programının tüm ayrıntılarına fftd.net internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dağıtıma çıkmış olan iki dilli festival gazetemiz de her yıl olduğu gibi Nürnberg ve çevresinde bilinen noktalardan temin edilebilir.

Tüm film gösterimleri ve etkinlikler için bilet satışlarına başlanmıştır.

8 Mart’ta gerçekleştirilecek açılış töreni için de biletler fftd.net adresinden temin edilebilir.

Festivalde buluşmak dileğiyle!”

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑