Basın-Yayın

Published on Ağustos 17th, 2023

0

Avrupa Demokrat’a Türkiye’de yine erişim engeli: Susmayacağız!


Avrupa Demokrat’ın haber sitesine Türkiye’de bir kez daha erişim engeli getirildi. Saray’ın hizmetinde olan mahkemelerce sitemize gelen yeni yasak da, bizi yolumuzdan alıkoyamayacak, sansürsüz ve halklarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

Sarayın hakimleri tarafından verilen yasak kararı…

Saray medyası ve yandaş olmayan, sansürsüz olarak gerçekleri halka ulaştırmaya çalışan medya kurumlarına saldırılar devam ediyor. Haber sitemizin “avrupademokrat2.com” internet adresine, Şanlıurfa 1. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla dün itibarıyla yine erişim engeli getirildi. Sitemize yönelik daha önce 2 kez engelleme kararı çıkmıştı.

Avrupa Demokrat web sitesi ekranına, Saray’a çalışan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın isteğiyle “avrupademokrat2.com, 15/08/2023 tarihli ve 2023/2858 D.İş sayılı Şanlıurfa 1. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellenmiştir.” notu geliyor. Bu not bile sürekli gelmiyor ve okur ne olduğunu anlayamıyor. Sansürcüler, her zaman olduğu gibi, adrese tebliğ etmeyi bile gerekli görmüyor.

15 Ağustos itibarıyla Türkiye’de erişimi engellenen haber sitemizin, bugünden itibaren tekrardan Türkiye’de de takip edilebilmesini sağladık.

Bu arada, Avrupa Demokrat ve diğer yasaklı sitelere VPN üzerinden ve benzeri yöntemlerle ücretsiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Avrupa’dan ve Türkiye dışından diğer ülkelerden erişilebilen sitemiz, şimdilik sadece Türkiye’de engellen(ebil)di. Ama biliyoruz ki, Saray iktidarı, ülke dışında da bizi engellemeye çalışacaktır.

Daha önce de sosyalist muhalif yayın Avrupa Demokrat’ın sitesine ve facebook sayfasına yönelik çeşitli engellemeler ve tehditler gelmişti. Yine en son 2021 yılının ekim ayında, arkasında konsolosluk destekli AKP-MHP’li faşistler olduğu kesin olan, gazetemizin yazarına “mermiliyle” tehdit gelmişti.

Sitemiz daha önce de 21.09.2022 ve 13.12.2022 tarihli mahkeme kararıyla 2 kez erişime engellenmişti.

Yeni adresimiz açıldı ve eski hesaplardaki yazılara da otomatikman ulaşabileceksiniz…

Facebook ve Twitter hesaplarımızdan da bizleri takip edebilirsiniz. Yeni web sitemiz açılana

kadar, Türkiye’deki takipçilerimizin haberin tümüne ulaşabilmesi için, Facebook sayfamızda haberin tüm metnini paylaştık. Bugünden itibaren www.avrupademokrat3.com olarak devam ediyoruz.

Gazetecilik yapmaya devam edeceğiz

            Son dönemlerde Türkiyeli muhaliflere karşı artan tehdit girişimlerinin son mağdurlarından Avrupa Demokrat haber sitesi yayın kurulu ve tüm emekçileri olarak, tabii ki önlemlerimizi almaya devam edeceğiz, ama mücadelemizden geri durmayacağız. Faşizme ve ırkçılığa karşı mücadeleyi sürdüreceğiz ve bu karanlık odakları teşhir eden yayınlarımızı sürdüreceğiz. Başta Avrupa’daki Türkiyeli ve Kürdistanlı “muhalefetin” sansürsüz sesi olurken, Türkiye halklarıyla ve tüm ezilen halklarla dayanışma hareketinin parçası ve sesi olmaya devam edeceğiz…

Avrupa Demokrat Yazı Kurulu

Tags: , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑