Güncel

Published on Mart 23rd, 2024

0

DEM Partili aday Adana’da ‘CHP ile ittifak’ iddiasını yalanladı

CHP ile ittifak iddialarını yalanlayan DEM Parti’nin Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Mahfuz Güleryüz, seçimlerde kullanılacağı her bir oyun “Kürt halkının radesine, geleceğine, Önderliğine ve kahramanlarına sahip çıkmak” anlamına geleceğini söyledi.

Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamına yitirenler anısına 21-28 Mart tarihlerini kapsayan “Kahramanlık Haftası” nedeniyle Adana’da anma etkinliği düzenlendi. Akdeniz Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AYKAY-DER) ve Adana Akdeniz Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AATUHAY-DER) tarafından organize edilen anma etkinliği DEM Parti Seyhan İlçe Örgütü binasında düzenlendi.

Anmaya DEM Parti’nin Adana Büyükşehir, Seyhan ve Yüreğir belediyelerinin eşbaşkan adayları, Barış Anneleri, DBP ve DEM Parti yöneticileri ve TJA aktivistlerinin de aralarında yer aldığı çok sayıda kişi katıldı.
Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan anmada sık sık “Şehit namirin” sloganı atıldı.

‘İKİ GÖREV VAR’

AKAY-DER Eşbaşkanı Mustafa Yıldız, yaptığı konuşmada “Kürt özgürlük mücadelesinde yer alıp hayatını kaybedenlerin yanı sıra cezaevlerinde, dağlarda ve şehirlerde direnenlerin Kahramanlık Haftasını kutlayıp, saygı ile andıklarını” dile getirdi.

Kahramanlık çizgisinin önlerine iki görev koyduğunu belirten Yıldız, “Bunlardan biri PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü, ikincisi ise özgür yaşamı inşa etmek” diyerek, bunları başaracaklarını ifade etti.

‘MÜCADELE MİRASINI SÜRDÜRECEĞİZ’

DEM Parti’nin Adana Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adaylarından Arife Çınar, Kürt özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenlerin mücadele miraslarını sürdüreceklerini söylerken, diğer eşbaşkan adayı Mahfuz Güleryüz ise, mücadelenin verilen bedellerle bu noktaya geldiğini kaydetti.

CHP İLE İTTİFAK İDDİALARINI YALANLADI

Güleryüz, yerel seçimlere dair kentte CHP ile ittifak kurdukları yönündeki kimi dezenformasyonları da yalanladı.

Seçimlerde kullanılacak her bir oyun “Kürt halkının iradesine, geleceğine, Önderliğine ve kahramanlarına sahip çıkmak anlamına geleceğini” söyleyen Güleryüz, herkesi 31 Mart’ta DEM Parti’ye oy vermeye davet etti. Anma müzik dinletisi ile sona erdi. (MA)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑