Güncel

Published on Mart 18th, 2023

0

Şenyaşar davasının firari sanığı hastanede öldü

Celal Şenyaşar’ı öldürmek ve Adil Şenyaşar’ı yaralamak suçundan hakkında yakalama kararı bulunan İbrahim Yıldız tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde, Şenyaşar ailesinden Celal Şenyaşar’ı öldürmekten, Adil Şenyaşar’ı yaralamak suçundan 5 yıldır hakkında arama kararı bulunan İbrahim Yıldız ameliyat olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

MA’nın haberine göre, Mersin’de özel Metropol Tıp Merkezi’nde kendi kimliği ile tedavi gören İbrahim Yıldız’ın 16 Mart günü girdiği ameliyatta öldüğü öğrenildi.

Firari Yıldız, hakkında devam eden yakalama kararı varken, AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın yakınıyla 3 yıl önce evlendiği ve 1 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Yıldız’ın cenazesi önce Suruç Devlet Hastanesi morguna getirildi. Buradan Urfa Adli Tıp Morgu’na otopsi için götürülen Yıldız’ın, işlemlerin ardından defnedileceği öğrenildi.

Ne olmuştu?

14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları Bir Milyoncular Çarşısında Şenyaşar ailesine ait İstanbul Pazarı dükkanındaki aile fertlerine silahlı saldırısında Celal, Adil, Ferit, Fadıl ve Mehmet Şenyaşar kardeşler yaralanmıştı.

Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şenyaşar ailesi bireylerine yönelik saldırı burada da devam etmişti. Hastaneye çocuklarını görmeye giden Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar da burada öldürüldü. Diğer kardeşler ise ağır yaralanmıştı.

Şenyaşar ailesi dosyası daha önceden işyeri ve hastane olarak 2’ye ayrılmış, işyeri dosyasında firari sanık İbrahim Yıldız’ın dosyası tefrik edilmişti.

(Bianet)

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑