Sömürgecilik

Published on Ocak 6th, 2023

0

Ahmet Şoreş ile Fırat Neval için taziye ve anma

Stuttgart’ta Ahmet Şoreş (Zeki Gürbüz)  ve Fırat Neval (Özgür Namoğlu) için taziye kuruldu, merkezi anma etkinliği pazar günü.

Almanya’nın Stuttgart kentinde, sömürgeci faşist Türk devletinin saldırısında ölümsüzleşen MLKP savaşçıları Ahmet Şoreş (Zeki Gürbüz)  ve Fırat Neval (Özgür Namoğlu) için taziye veriliyor.

Ölümsüzlerimizin aileleri ve MLKP’nin verdiği taziye salonu, an itibariyle tıklım tıklım dolmuş durumda. Taziyeye gelenler, “hem acımız büyük, hem de faşist Türk devletine öfkemiz büyük” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade ediyorlar.

Taziye adresi: Linkes Zentrum, Böblinger Str. 105, 70199 Stuttgart

TAZİYE’DE ANMA DÜZENLENDİ

Stuttgart’taki taziye salonunda anma etkinliği de düzenlendi. Ahmet Şoreş (Zeki Gürbüz)  ve Fırat Neval (Özgür Namoğlu) yoldaşlar şahsında özgürlük ve sosyalizm savaşımında ölümsüzleşenler anısına yapılan saygı duruşuyla başlayan etkinlikte Ailesi ve MLKP adına konuşmalar yapıldı.

Ailesi adına Nazlı Top ve MLKP adına yapılan konuşmalarda, şehitlerimize sahip çıkmanın ve sömürgeci faşist Türk devletine karşı mücadeleyi büyütmenin önemi vurgulandı. Ahmet Şoreş (Zeki Gürbüz)  ve Fırat Neval (Özgür Namoğlu) yoldaşlarımıza yönelik bu saldırı, faşist rejimin Türkiye ve Kürdistan’da, Avrupa’da devreye soktuğu saldırı konseptinin bir parçası olduğu belirtildi. “Acımız da büyük, öfkemiz de büyük” denildi.

Anma etkinliğinde, “Zeki yoldaş ölümsüzdür, Özgür yoldaş ölümsüzdür”, “Komutan Ahmet yaşıyor, MLKP savaşıyor”, “Şehitler yaşıyor, MLKP savaşıyor” sloganları atıldı.

Anma, Pazar günü, saat 14.00’de Kulturhaus ARENA, Ulmer Str. 241, 70327 Stuttgart (Wangen) adresinde yapılacak anmaya çağrı ve yakılan ağıtlarla, “Birlik Mücadele Zafer” marşıyla, söylenen türkülerle ve sloganlarla bitirildi.

(Atılım Stuttgart)

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑