Almanya

Published on Şubat 26th, 2023

0

AKM Ulm’un depremzedeler için dayanışma kahvaltısına 400 kişi geldi

Depremzedeler için, ilk günden beri yoğun çalışan AKM Ulm’un depremzedeler için bugün düzenlediği dayanışma kahvaltısına 400’ün üzerinde kişi geldi ve 6 bin euro gelir sağlandı.

Avrupa Demokrat (Ulm)

Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Ulm, depremzedeler için ilk günden beri yoğun çalışıyor. Ülkemizde meydana gelen asrın felaketleri arasına giren, büyük deprem sonrası, çok sayıda Türkiyeli kurum, kuruluş ve bireyler canla başla yardım için koşturuyor. Tüm Avrupa ve Almanya’da olduğu gibi, AKM Ulm da aktif faaliyet yürütüyor.

Başta Başkan Kaan Yalçın olmak üzere, tüm yönetim kurulu ve çok sayıda üyenin aktif çalışarak gerçekleştirilen “Depremzedelerle Dayanışma Kahvaltısı”na 400’ün üzerinde katılım olurken, 6 bin 100 euro toplandı. AKM’li Gençler’in de mutfaktaki enerjik katkısı gözden kaçmadı.

Gazetemize açıklamada bulunan Kaan Yalçın, toplanan miktarın Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) merkezine gönderileceğini belirterek, ayni ve maddi yardımların süreceğini belirtti. Ulm yereli için de bir bağış kampanyasının sürdüğünü ve gelinen noktada, eşya yardımı yerine para yardımının çok daha önemli olduğunu vurgulayan Yalçın, yardımcı olmak isteyenlerin direk AKM’ye gelerek veya www.aleviulm.de internet adresinden ve 0170 7007733 telefon numarasından kendilerine ulaşabileceğini belirtti

Deprem Bağış Kampanyası için AKM Ulm’un banka hesabı da şöyle:

Spendenkonto:Alevitische Gemeinde Ulm e.V.

IBAN: DE80 6305 0000 0000 0732 19

BIC:SOLADES1ULM

Sparkasse ULM

Verwendungszweck:

Spende Erdbeben Türkei-Syrien 2023

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑