..." /> ASM, 7. Kongresine hazırlanıyor

Avrupa

Published on Şubat 21st, 2024

0

ASM, 7. Kongresine hazırlanıyor


Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) geçtiğimiz günlerde 9. YK toplantısını çevrimiçi olarak gerçekleştirdi. YK, ağırrlıklı olarak, 16 Mart’ta Mannheim’da gerçekleştirilecek olan 7. Kongre hazırlıklarını görüştü.


Dünyada emperyalistler arası savaş ve işgallerin sürdüğü, silahlanmaya yönelik askeri bütçelerin artırıldığı, 16-18 Şubat tarihleri arasında Münih`te gerçekleşen “Güvenlik Zirvesi” nde bir araya gelen devlet başkanları, Askeri yetkililer ve silah tüccarlarının dünyayı nasıl dizayn edecekleri ve  savaş aygıtı NATO`yu nasıl etkinleştirerek, halkların öfkelerini ve isyanlarını nasıl dizginleyebileceklerine yönelik bir dizi güvenlik önlemi konuştukları ve kararlar aldıkları bir süreç yaşanıyor.

Filistin, Kürdistan ve Orta Doğu başta olmak üzere, Ukrayna ve daha bir çok ülkede yaşanan savaş ve baskılardan kaçan, göç etmek zorunda kalan mülteci, sürgün kesimlerin artan sorunları bulunmaktadır. Avrupa kıtasında ırkçı, sağ partilerin yabancı ve mülteci düşmanlığı üzerine plan ve politikaları artmaktadır.

Savaş, işgal, baskı ve sömürünün katmerleşmesi beraberinde göçleri, zorunlu sürgünlükleri artırıyor. Önümüzdeki dönemde Avrupaya daha fazla akın edecek sürgünlerin sorunlarının artacağı, buna karşı örgütlü mücadele etmek ve ASM`yi daha faal kılmak gerektiğinde hemfikir olan Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) 9. Yürütme Kurulu toplantısını 19. Şubat tarihinde online olarak gerçekleştirdi.
Yapılan 9. Yürütme Kurulu toplantısına 9 Üye katıldı. Yapılan Yürütme Kurulu toplantısında 16 Mart 2024 Cumartesi saat 11.00`de Mannheim‘da gerçekleştirilecek olan ASM 7. Kongresi hazırlıkları görüşüldü.

7. Kongrenin teknik hazırlıklarına dair olarak hazırlanacak faaliyet raporu, açılış konuşması vb. konularında görev paylaşımı yapıldı. ASM 7. Kongresine davet edilecek Meclis Üyeleri. dostları ve demokratik kurum temsilcilerinin davet edilmesine yönelik planlamalar yapıldı.

ASM Yürütme Kurulu, Sürgünlerin avrupada sorunlarında katkı vermek isteyen her kesimi yapılacak Kongreye içtenlikle davet ediyor.

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑