Sömürgecilik

Published on Haziran 8th, 2024

0

DEM Parti’den Şişhane’de gerçekleştirilecek kayyum protestosuna çağrı

DEM Parti İstanbul milletvekilleri ve il eşbaşkanları, Şişhane Meydanı’nda bugün gerçekleştirilecek kayyım protestosuna katılım çağrısı yaparak, “Gelin kayyıma karşı hep beraber sesimizi yükseltelim” dedi.

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Colemêrg Belediyesi’ne kayyım atanmasına karşı Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda “Hakkari için İstanbul ayakta” şiarıyla bugün saat 19.00’de protesto eylemi gerçekleştirecek.

Siyasi partiler başta olmak üzere demokratik kitle örgütlerinin de yer alacağı eylem öncesi, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Cengiz Çiçek, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul milletvekili Çiçek Otlu ile DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanları, eyleme katılma çağrısında bulundu.

‘KAYYIMA KARŞI HEP BERABER SESİMİZİ YÜKSELTELİM’

“Kayyım defol” yazılı önlükler giyen siyasetçiler, Kürtçe ve Türkçe yaptıkları çağrıda, “’İstanbul Hakkari için ayakta’ eylemine bütün İstanbul halkını davet ediyoruz. Saat 19.00’de Şişhane’deyiz. İstanbul’da bulunan tüm gençlere, kadınlara, emekçilere çağrımızdır; gelin kayyıma karşı hep beraber sesimizi yükseltelim” ifadelerini kullandı.

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑