İtalya

Published on Ocak 12th, 2022

0

İtalya’da faşist şov: Nazi bayrağıyla cenaze töreni yaptılar

Roma’da Forza Nuova partisinin bir üyesinin kilise önündeki cenaze töreninde tabut Nazi bayrağına sarıldı ve katılımcılar Nazi selamı verdi.

İtalya’da Nazi yanlısı Forza Nuova partisine mensup bir kadının cenazesinde, tabutun üzerine gamalı haç olan Nazi bayrağının konulması tepkiye neden oldu.

Başkent Roma’nın merkezindeki Prati semtinde Santa Lucia Kilisesi’nde dün yapılan bir cenaze töreninin, Forza Nuova mensuplarınca Nazi bayrağı ve selamının kullanıldığı bir gösteriye dönüştüğü ortaya çıktı. 44 yaşında hayatını kaybeden Alessia Augello’nun Santa Lucia Kilisesi’ndeki cenaze töreni çıkışında, Nazi yanlılarının tabutun üzerine gamalı haç bulunan Nazi bayrağı koyduğu ve cenazeyi, Roma veya Nazi selamı olarak bilinen Nazi dönemine ait selamlamayla uğurladığı basına yansıdı.

KATOLİK KİLİSESİ: KABUL EDİLEMEZ

Katolik Kilisesi Roma Piskoposluğun olayI kınadığı açıklamasında, “korkunç sembolün Hristiyanlıkla bağdaştırılamayacağı, bu olayın kabul edilemez ideolojik bir sömürü olduğu” belirtildi. Roma Yahudi Toplumu da tepki gösterdi.

Repubblica gazetesinin haberinde, emniyet birimlerinin olayı araştırdıkları belirtildi. Olay anında İtalyan Emniyeti Genel Soruşturmalar ve Özel Operasyonlar Birimi’nin bölgede olduğu ve sorumluları tespit ettiği öğrenildi.

(artı gerçek)

Foto: Elionas – Pixabay

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑