Faşizm

Published on Haziran 8th, 2024

0

Kontrgerilla elemanı Çatlı’nın ismi Nevşehir’de bir meydana verildi

Faşist İYİ Partili Nevşehir Belediyesi, kontrgerilla örgütlenmesinde yer alan ülkücü faşist Abdullah Çatlı’nın ismini bir meydana verdi.

Türkiye İşçi Partisi üyesi üniversite öğrencisi 7 kişinin katledilmesi dahil birçok katliamdan sorumlu olan kontrgerilla elemanı faşist Abdullah Çatlı’nın ismi, Nevşehir’de Borsa Kavşağı’na verildi. Faşist İYİ Partili belediye meclisi, aldığı kararla kavşağın ismini “Abdullah Çatlı Meydanı” olarak değiştirdi.

Kararı, Çatlı’nın ağabeyi Zeki Çatlı’nın de katıldığı bir toplantıda duyuran Nevşehir Belediyesi Başkanı Rasim Arı, “Bu şehrin meclis üyeleri kendi evlatlarına nasıl sahip çıktığını 28 yıl sonra ortaya koymuştur. Bugün Borsa Kavşağı’nın ismi Abdullah Çatlı Meydanı olarak değiştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Yıllar sonra atılamaz denilen adımları atan belediye başkanına da sahip çıkacaksınız” sözleriyle Nevşehirlileri kendisine sahip çıkmaya çağıran Arı, “Bu şehirde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Herkes seçilmiş belediye başkanına saygı duymayı öğrenecek. Öğrenemeyenlere önce ben sonra da Nevşehirli öğretir” ifadelerini kaydetti.

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑