Kültür-Sanat

Published on Haziran 9th, 2024

0

Stuttgart ve Ulm’da “Şarkılarla Şiirlerle Memleketin Halleri” söylendi ►

Şair-yazar Sezai Sarıoğlu ve müzisyen Şenol Morgül ile “Şarkılarla Şiirlerle Memleketin Halleri” adıyla Stuttgart ve Ulm Tohum Merkezlerinde gerçekleştirilen etkinlikler yoğun ilgi gördü. -VİDEO ve FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat (Stuttgart / Ulm)

Birer gün arayla Stuttgart ve Ulm Tohum Kültür Merkezlerinde gerçekleştirilenetkinliğe Türkiye’den katılan şair ve yazar Sezai Sarıoğlu muhabbet ve müthiş yorumladığı şiirleriyle büyük beğeni toplarken, sanatçı Şenol Morgül ise udu, müziği ve şarkılarıyla katılımcılara eğlenceli saatler yaşattı. Sarıoğlu’na eşlik eden Morgül, Morgül’e eşlik eden Sarıoğlu, kendilerini izlemeye gelenlere, geçenin geç saatlerine kadar unutulmaz bir akşam yaşattılar.

Etkinliklerde; şair ve yazar Sezai Sarıoğlu yorumladığı şiirleriyle konuklara seslenirken, müzisyen Şenol Morgül de kendisine kimi zaman hüzün, kimi zaman öfke ve isyan duygularını yaşatan müziğiyle eşlik etti. Etkinliğe katılanlar da müzisyen Şenol Morgül’ün kimi zaman hüzün dolu, kimi zaman ise öfke ve isyan duyguları yaşatan müzik ve şarkılarına sürekli eşlik ettiler.

“Memleketin halleri” üzerine etkinliğe gelenlerle muhabbet eden, ülkede olduğu gibi, Avrupa’da da sevilen şair, yazar ve müzisyen sosyalist aktivistler, programları sonrası da gelen kitleyle sohbete devam ettiler.

            Katılımcılar, çok sayıda kitabı bulunan şair ve yazar Sezai Sarıoğlu’nun şmzalı kitaplarını da almayı unutmadılar.

            Stuttgart’taki etkinliğe 100’ün üzerinde, Ulm etkinliğine ise 60’ün üzerinde kişi katılırken, katılımcılar, Sarıoğlu ve Morgül’den yeni etkinlikler için de söz aldılar.


Stuttgart etkinliği:


Ulm etkinliği:

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑