Almanya

Published on Kasım 26th, 2023

0

Ulm Cemevi Dayanışma Gecesi

Senden Bürgerhaus’ta düzenlenen ve 400 kişinin katıldığı gece zengin programla gerçekleştirildi.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Neu-Ulm’a bağlı Senden Kasabasında bulunan Bürgerhaus salonunda gerçekleştirilen zengin içerikli dayanışma gecesi büyük gördü. Saat 16.00’da başlayan ve 400 civarında kişinin katıldığı etkinlik 22.30’a kadar sürdü.

            Tüm yönetim kurulu ve dernek üyelerinin canla başla yoğun emek harcayarak gerçekleştirilen gecede, Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Ulm Başkan Kaan Yalçın organizasyonla yakından ilgilendi. Başkan Kaan Yalçın, dernek adına kürsüde yaptığı konuşmada da tüm katkı sunanlara teşekkür ederek, maddi ve manevi katkıların kendilerine büyük destek olduğunu söyledi. Yalçın, geceye katkı sunan sponsorlara da gazetemiz aracılığıyla ayrıca teşekkür etti. “Çok sayıda faaliyetimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu çalışmalara da aktif katılımlarınızı bekliyoruz” diyen başkan, sosyal, kültürel, sanatsal, inanç ve politik faaliyetlerin yoğun olarak sürdürüleceğini belirtti. Yine gazetemize konuşan Yalçın, özellikle de 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan Ulm Belediye Başkanlığı Seçimine aktif katılım çağrısında bulundu.

            Yönetim Kurulundan Şirin Eral-Ok ve Ulaş Özer’in sunduğu gecenin programı şöyleydi: AKM Ulm Sunumları, Çiğdem ve Murat, Koro, Saz Kursu Öğrencileri, 25 Kasım Konulu Tiyatro ve Zepnep Bakşi Karatağ Konseri.

            Programda yer alan, AKM üyelerince gerçekleştirilen tüm gösterilerin titizlikle ve büyük emek harcanarak hazırlandığı gözden kaçmadı. Özellikle de “25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” konulu tiyatro gösterisi büyük beğeniyle izlendi.

            Gecenin son bölümünde sahne alan ünlü sanatçı Zepnep Bakşi Karatağ ve orkestrasının programı iki saatten fazla sürdü. Sanatçının sevilen parçalarına tüm salon eşlik etti.

Her türlü bilgi ve iletişim için Kaan Yalçın kendisinin aranabileceğini söyledi: 0170 / 7007733 Bağışlarınız için banka hesabı:

Alevitisches Kulturzentrum Ulm IBAN:

DE10730611910003388913 BIC: GENODEF1NU1

“Spende – Kulturzentrum Ulm Cem Evi”

AKM’nin internet sitesi: www.aleviulm.de

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑