Büyük Aile Buluşması" adı altında 18 Eylül'de Saraçhane'd..." /> ESP: LGBTİ+ vardır, alışın

LGBTİQ+

Published on Eylül 17th, 2022

0

ESP: LGBTİ+ vardır, alışın

Büyük Aile Buluşması” adı altında 18 Eylül’de Saraçhane’de düzenlenecek LGBTİ+ düşmanı mitinge ilişkin açıklama yapan ESP, “LGBTİ+ vardır, alışın” diyerek AKP-MHP faşist erkek rejime karşı LGBTİ+’larla dayanışma ve birlikte mücadele etme çağrısı yaptı. 

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), 18 Eylül’de Saraçhane’de düzenlenecek olan LGBTİ+ düşmanı mitinge ilişkin açıklama yaptı. Kamuoyunu LGBTİ+larla dayanışmaya çağırdı.

Yasevi Alperen Derneği ve 150 kurumun planladığı mitingin LGBTİ+ları yok sayan, meşru görmeyen bir miting olduğunu hatırlatan ESP, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AKP-MHP faşist erkek egemen rejim; heteroseksist aile yapısını meşru kılmak için, LGBTİ+lara ve kadınlara savaş ilan ediyor. İstanbul Sözleşmesini feshediyor. LGBTİ+lara yönelik nefret söylemlerini ve linç tehditlerini artıyor. İşsiz bırakarak yoksulluğa, ölüme sürüklüyor. Devlet kurumları, saray medyası, RTÜK aracılığıyla homofobikliği, transfobikliği, bifobikliği toplumda körüklüyor. 

LGBTİ+lar bugüne kadar sokak sokak ördükleri mücadele ile var olduklarını ‘alışın buradayız’ diyerek bir yere gitmeyeceklerini beyan etti. 18 Eylül’de Saraçhane Parkında örgütlenecek olan heteroseksist aile yapısını dayatan LGBTİ+ düşmanı bir mitingdir. 

Onur Yürüyüşünde 8 Mart ve 25 Kasım yürüyüşlerinde, İstanbul Sözleşmesi feshine karşı eylemlerde birlikte mücadele ettiğimiz gibi AKP-MHP faşist ittifakının dayattığı LGBTİ+ları yok sayan, ötekileştiren, nefret cinayetlerini meşru kılan politikalara karşı birlikte mücadele edeceğiz. 

Bu politikalara karşı herkesi LGBTİ+larla dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.”

(ETHA)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑