Latin Amerika

Published on Mart 7th, 2022

0

Meksika’da futbol maçında taraftarlar arasında kavga çıktı, 22 kişi yaralandı

Meksika’da Queretaro ile Atlas arasındaki karşılaşmanın 63. dakikasında, tribünlerde iki takımın taraftarı arasında şiddet olayları yaşandı.

Meksika 1. Futbol Ligi’nde (Liga MX) Queretaro ile Atlas arasındaki karşılaşmada, ev sahibi ekibin taraftarları, Atlas taraftarlarına saldırdı. Maç yarıda kalırken, olaylarda 2’si ağır 22 kişi yaralandı. Birçok taraftarın da hayatını kaybettiği iddia edildi.

AA’da yer alan habere göre, konuk ekip Atlas’ın 1-0 önde götürdüğü Meksika’nın Queretaro kentindeki Corregidora Stadı’nda oynanan 9. hafta karşılaşmasının 63. dakikasında, tribünlerde iki takımın taraftarı arasında şiddet olayları yaşandı.

Güvenlik güçleri tarafından alınan önlemlerin yetersiz kalmasının ardından, karşılaşma durduruldu. Olayların büyümesiyle bariyerleri aşarak sahaya giren taraftarlar, şiddetin dozunu artırdı ve sahada çatışmalar yaşandı. Birkaç taraftar elinde silahla kameralara yakalanırken, karşılaşma ise iptal edildi.

BİRÇOK TARAFTARIN HAYATINI KAYBETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Meksika basınında yer alan haberlerde, yaşanan şiddet olayları sırasında en az 22 kişinin yaralandığı ve bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.

Bazı haberde ise stadyum ve çevresinde yaşanan kavgalarda konuk ekibin 17 taraftarının hayatını kaybetmiş olduğu öne sürülüyor.

Karşılaşma hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını ve emniyet yetkililerine gereken bilgilerin verildiğini kaydeden Liga MX’in başkanı Mikel Arriola, şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu ve bu olayda sorumluluğu olanlara çok ağır cezalar verileceğini ifade etti. Arriola, yaşanan trajedi nedeniyle 9. haftada kalan maçların askıya alındığını da belirtti.

(Evrensel)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑