Faşizm

Published on Şubat 15th, 2023

0

Şahkulu Sultan Vakfı Pendik şubesine silahlı saldırı

Bir grup saldırgan Şahkulu Sultan Vakfı’nın deprem bölgesine gönderilmek üzere Pendik şubesinde yüklediği yardım tırına el koymak istedi, vakıftakilerin direnmesi üzerine ise silahlı saldırı düzenledi.

Şahkulu Sultan Vakfı’nın Pendik’te bulunan şubesinde, deprem bölgesine gönderilecek yardım tırı yüklenirken kimliği belirlenemeyen bir grup tıra el koymak istedi. Vakıf üyelerinin duruma itiraz etmesi üzerine tartışma çıktı. “Arkamızda kimler var siz biliyor musunuz? Buraya adam yığarız” diyerek insanları tehdit eden saldırganlar, tartışmadan sonra silahla geri gelerek yardım toplayanlara ateş açtı. Bir kişi bacağından yaralandı. Silahlı saldırıda bulunan saldırganlar araçlarını olay yerinde bırakarak kaçtı. Arabanın plakasının da sökülmüş olduğu görüldü.

Gerçek Gündem’e konuşan Şahkulu Sultan Dergahı Başkanı Beyzade Özkahraman, “Bizim Pendik şubemiz var. Depremzedeler için çok miktarda bağış topladı. Şahkulu’nda toplanan bağışlarla birlikte TIR’larla Anadolu’ya sevk edildi. Çok büyük çaba gösterdik depremde. TIR’lardan birine el koymak istemişler. Gasp gibi bir durum olduğunu anladık. Çocuklar da vermemek için direnmiş. O direnme sırasında ateş edilmiş. Arkadaşlarımızdan biri yaralanmış. Biz de yoldayız olay yerine gitmek için. Olay gasp gibi görünüyor” ifadelerini kullandı. (etha)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑