Kadın

Published on Temmuz 10th, 2022

0

Almanya Başbakanı Scholz’un katıldığı partide en az 9 kadına ‘tecavüz hapı’ verildi iddiası

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un katıldığı bir etkinlikte, en az 9 kadına ‘tecavüz hapı’ verildiği belirtildi. SPD’den Klingbeil, soruşturma çağrısında bulundu.

Almanya’da Başbakan Olaf Scholz’un ve yaklaşık 1000 milletvekilinin katıldığı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) geleneksel yaz partisinde, en az dokuz kadına ‘tecavüz hapı’ verildiği iddia edildi. SPD’nin Eş Genel Başkanı Lars Klingbeil, Die Welt gazetesine verdiği demeçte, “SPD tarafından düzenlenen bir etkinlikte böyle bir şeyin olması beni kızdırıyor” dedi. Klingbeil, sorumlular hakkında soruşturma yürütülmesi için çağrıda bulundu.

SPD’den Katja Mast ise, Twitter’da yaptığı paylaşımda, “İlgili herkese şikayette bulunmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Berlin polisi, 21 yaşında bir kadının ‘bir siyasi partinin yaz partisi’ sonrası şikayette bulunmasının ardından iddiaların araştırıldığını belirtti.

Açıklamada, şikayette bulunan kadının ‘ertesi gün partiyi hatırlamadığını’ söylediği aktarıldı. Buna göre kadın, polise olay sırasında yiyecek ve alkolsüz içecekler tükettikten sonra midesinin bulandığını ve başının döndüğünü söyledi. Polis, şu ana kadar dört vakadan haberdar olduklarını bildirdi.

(Duvar)

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑