Almanya

Published on Eylül 29th, 2022

0

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu kuruldu

Kurum ve bireyler bir araya gelerek, HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu’nu oluşturdu. Geçici bir komisyonun kurulduğu toplantıda, platforma katılmaları için, tüm kurum, kuruluş ve bireylere gidilecek.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Türkiye’den sonra Avrupa ülkelerinde de seçim atmosferine girildi. Almanya’nın Ulm şehrinde de “HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” oluşturmak için çevredeki kurum, kuruluş ve bireylerle ilk toplantı gerçekleştirildi. ADHK, AGİF, DKTM’nin yanı sıra gözlemci olarak da DİDF‘ten temsilcilerin ve tek bireylerin katıldığı toplantıda, geçici bir seçim komisyonu oluşturularak, önceki seçimlerde de başarılı faaliyet yürüten seçim platformunun ismiyle devam edilmesi kararı alındı.

Şimdilik, kurum ve bireylerden 7 kişiyle oluşturulan geçici komisyonun, önümüzdeki dönemde yeniden oluşturularak, daha geniş ve kalıcı olması sağlanacak. Önceki yıllarda olduğu gibi; merkezi olarak Avrupa ve Almanya HDP Seçim komisyonlarıyla koordineli çalışma yürütülecek. Daha önceki yıllardan tecrübeli olanlarla, başta gençler olmak üzere ilk kez yurt dışında bir seçim çalışmasına katılacak olanların da toplantıda katılması, çalışma yöntemi konusunda da çok farklı önerileri de beraberinde getirdi.

Toplantıda, panellerden halk toplantılarına, kültürel çalışmalardan sokak faaliyetlerine kadar bir çok öneri geldi. Tüm bu öneriler önümüzdeki toplantılarda değerledirilecek. 18 Ekim Salı saat 18.00’da yine Neu-Ulm’da bulunan AJK derneğinde toplanacak olan platformun toplantısına katılmaları için devrimci, demokrat, ilerici, sol, yurtsever kurumlar ile inanç ve yöre derneklerine de gidilecek. Bireylerin de katılması için özel çaba harcanacak.

Sadece Ulm ve komşu şehri Neu-Ulm ile sınırlı kalmayacak olan seçim platformu, Günzburg, Memmingen, Heidenheim, Biberach, Laichingen ve daha bir çok sayıda şehir ve kasabadan olması için uğraşacak, birlikte yapılacak ortak faaliyetlerin yanı sıra tek tek tüm bölgelere katkı sağlanacak.

            Halkların Demokratik Partisi (HDP) Seçim Platformu’nun 18 Ekim tarihli toplantısına çağrı şöyle:

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu toplantısına çağrı!

Önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan, Genel Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri, yaşamış olduğumuz Avrupa’da biz göçmenleri, politik sürgünleri, demokrasi, eşitlik, özgürlük mücadelesi yürüten kurum, parti ve bireyleri de ilgilendirmekte.

Seçimlerin siyasal mücadelede bir araç olduğunu, bilince çıkarak bu amaçla bir politik tavır ve pratik içinde mücadele vermemiz gerekmekte. Önceki seçim dönemlerinde yürüttüğümüz ve başarılı olduğumuz politik bir kitle çalışmasını yine yürütmek istiyoruz. Bizler Ulm ve çevresinde yaşayan ilerici, sol-sosyalist, yurtsever, ezilen inanç ve halkların temsilcileri, LGBTI+, antifaşist   kurum ve bağımsız bireylerin de yer alacağı, HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu’nu kurduk. Platformu daha da genişletmek, seçim çalışmalarını örgütlemek ve birlikte yol almak istiyoruz.

Bu hedefle aşağıda belirtilen tarihte siz değerli kurum temsilcilerini ve bağımsız bireyleri, ikinci hazırlık toplantımıza katılmaya, görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşmaya çağırıyoruz.

18 Ekim 2022 – Salı – Saat: 18.00

Yer: AJK e.V. – Schwabenstr. 41, 89231 Neu-Ulm

Telefon: 0157 80 90 88 75

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑