Almanya

Published on Eylül 18th, 2023

0

Kornwersheim’da Dostluk ve Dayanışma Pikniği gerçekleştirildi

Stuttgart ve Ludwigsburg çevresinde Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) üyesi Demokratik, Kültürel, Siyasal ve Sosyal faaliyetlerini yürüten Ludwigsburg Demokratik Kültür Merkezi 16 Eülül günü Kornwersheim Freizeitpark’ta Dostluk ve Dayanışma şiarıyla bir piknik yaptı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Piknik öğlen saatlerinde kitlenin yoğun ilgisiyle başladı. Dernek yönetimi kitleyi selamlamayla başladı. Daha sonra sırasıyla Sanatçı Dostlar sahne alıp müzikleriyle katılımcılara eğlenceli saatler yaşattı. İlk olarak Aytekin Kaya sahne aldı.

Daha sonra bölgemizden Metin Yıldırım, Sedat ve Onur Olgun sahne aldılar. Ayrıca Klarneti ile Nihat Dağ, davulu ile Metin Beyazıt ve tef’i ile Yüksel hem müzisyenlere eşlik ettiler hemde kitlenin halaylarına eşlik ettiler.

Kitle halaylarla ve müziklere eşlik ederek güzel bir gün geçirdi. Çocuklar ve gençlerde çeşitli spor etkinlikleriyle keyifli bir gün geçirdi.

Piknik Gece saatlerine kadar devam etti. Piknik etkiliğimizin sonunda emeği geçen herkese teşekkür edilerek, sonlandırıldı.

Etkinlik “21 Ekim 2023 Stuttgart-Feuerbach da, kapitalist talana ve ekolojik yıkıma karşı, devrimci,halkçı yerel yönetimleri geliştirelim etkinliğinde buluşmak üzere ..” çağrısı da yapıldı.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑