Almanya

Published on Haziran 1st, 2023

0

Ece’nin katil zanlısı yarın yargılanmaya başlıyor

Okula giderken, bir mülteci tarafından bıçaklanarak öldürülen 14 yaşındaki Ece Sarıgül’ün ailesinin isteği yerine geldi. Katil zanlısının kaldığı yurt yıkıldı. Mahkeme yarın başlıyor.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya’nın Ulm kenti yakınlarındaki Illerkirchberg kasabasında 5 Aralık 2022 günü bıçaklanarak öldürülen 14 yaşındaki Ece Sarıgül’ün ailesi, katil zanlısının kaldığı yurdu görmeye dayanamadıklarını ifade etti. Aile, ocak ayı sonunda Belediye Başkanı Markus Haeussler’den yurdun yıkılmasını istedi.

Başkan geçtiğimiz günlerde bu talebi yerine getirdi ve yurt yıkıldı. Başkan, yurdun yerinin bir süre yeşil kalacağını ardından park yapılacağını ifade etti.

Sağdaki bina belediye tarafından yıkıldı.

Mahkeme başlıyor

Öte yandan Ece’yi öldüren, 13 yaşındaki Nerea M.’yi ağır yaralayan 27 yaşındaki Eritreli Mikael Efrem H.’nın yargılanmasına, yarın, 2 Haziran Cuma günü Ulm Bölge Mahkemesi’nde başlanacak. 

Yapılan açıklamaya göre; beş oturumluk duruşman planlandı ve sonuncusu 4 Temmuz’da yapılacak. Tüm randevulara bir psikiyatri uzmanı da davet edildi., öldürülen 14 yaşındaki Ece’nin ebeveynleri gibi, ebeveynleri aracılığıyla yargılamaya katılan 13 yaşındaki yaralanan genç kız.

Zanlıya yönelik suçlama, cinayet ve tehlikeli bedensel zararla öldürmeye teşebbüs. Savcılık, sanıkları kasten ve başka bir suçu kolaylaştırmak için adam öldürmekle suçluyor. Bilirkişi tarafından yapılan ön değerlendirmelere göre, cezai sorumluluk olduğuna daha önce karar verilmişti. Savcılık müebbet hapis istiyor.

Açıklamaya göre, toplam 16 tanık dinlenecek. Duruşma, Ulm bölge mahkemesinde yapılacak. Medya temsilcileri için 20 koltuk, dinleyiciler için 50 ek koltuk ayrıldı.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑