Almanya

Published on Mayıs 23rd, 2021

0

Kaypakkaya Ulm’da anıldı

Devrimci önder İbrahim Kaypakkaya, Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından Ulm’da yapılan ortak etkinlikle anıldı. -FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat (Ulm)

Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından ortaklaşa örgütlenen anmaya Avrupa Demokratik Güç Birliği (ADGB) Ulm Bileşenleri destek sundu. Tohum Kültür Merkezi’nin park alanında gerçekleştirilen etkinliğe kitlesel katılım büyük coşku oluşturdu.

Etkinlikte, başta İbrahim Kaypakkaya olmak üzere; Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, Mazlum Doğan ve tüm devrimciler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Anmada Partizan ve Sınıf Teorisi temsilcileri, 68 kuşağının devrimci-sosyalist önderlerinden İbrahim Kaypakkaya’nın düşüncelerini, bugün toplumlarda  yaşanan sorunlarla sentezleyerek  izleyicilerle paylaştılar.

Etkinliğe bir çok mücadele alanlarından çekilen sinevizyon gösterimi ayrı bir renk kattı. Müzik programı Erdal Bilir ve Umuda Haykırış Grubu tarafından gerçekleştirildi. Beğeniyle dinlenmesiyle birlikte, kitle tarafından da eşlik edilen parçalar etkinliğe ayrı bir anlam ve coşku kattı.

Bir çok mücadele alanından çekilen görüntüler, sinevizyon gösterimiyle anmaya gelen kitleye gösterildi.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑