Almanya

Published on Mayıs 11th, 2023

0

Almanya’da Mercedes fabrikasında silahlı saldırı: 2 ölü

Sindelfingen’de bulunan Mercedes fabrikasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti. Saldırgan gözaltına alınırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Saldırganın ve saldırıda hayatını kaybedenlerin Türkiyeli olduğu iddia ediliyor

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Stuttgart kentinin 15 kilometre güneybatısında bulunan Sindelfingen’deki Mercedes fabrikasından yerel saatle 07.45 sıralarında silah sesi yükseldi.

2 KİŞİ ÖLDÜ VAR

Bölgeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ludwigsburg polisinden yapılan açıklamada, fabrika binasında açılan ateş sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Saldırganın gözaltına alındığı, fabrikadaki tehlikenin sona erdiği ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi. Saldırının nedeni henüz bilinmezken, Alman medyasında saldırganın 53 yaşında olduğu aktarıldı.

HAYATINI KAYBEDENLER ‘TÜRKİYELİ’ İDDİASI

Mercedes Benz tarafından yapılan açıklamada ise “Yetkililerle temas halindeyiz ve olayı aydınlatmaya çalışıyoruz. Çalışanların güvenliği her şeyden önce gelir” ifadeleri kullanıldı. Saldırganın ve saldırıda hayatını kaybedenlerin Türkiyeli olduğu iddia ediliyor.

Şok olan çalışanların çoğu yakınlarıyla telefonda konuşuyor ve iyi olduklarını söylüyor. Bir polis sözcüsünün söylediği gibi, çalışanlara psikolojik destek veriliyor. Çalışanlar için bir tehlikenin kalmadığı da açıklandı. “Olayın olduğu bölüm dışında üretim normal seyrinde devam ediyor.”

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑