Yunanistan

Published on Ocak 11th, 2021

0

Bugün, Albayrak ve Sahin için sosyal medya eylemi var


AvEG-Kon, Yunanistan da tutuklu bulunan Alican Albayrak ve Hüseyin Şahin’in durumuna dikkat çekmek için bugün yapılacak sosyal medya eylemi ile ilgili çağrıda bulundu…

AvEG-Kon tarafından yapılan çağrı şöyle:

11 Ocak’ta Albayrak ve Sahin için sosyal medya eylemi

Yunanistan’ın Sakız Adası’nda tutuklu bulunan Alican Albayrak ve Hüseyin Şahin için sosyalmedyada  #FreeAlicanAlbayrakAndHuseyinSahin ve #LeaveNoOneBehind etiketleriyle hashtag çalışması yapılarak, iki sosyalistin durumuna dikkat çekilecek.

Konfederasyonumuz tarafından, ‘Mültecilerle dayanışmak onurdur. Alican Albayrak ve Hüseyin Şahin’e Özgürlük’ şiarıyla yürüttüğü kampanya çalışması gereği, 23 Ocak ise; eylem günü olarak belirlendi. 23 Ocak’ta Avrupa ülkelerinde ve kentlerinde eşzamanlı eylemler örgütlenecek.

Kampanyamız aynı zamanda; Türk devleti, Yunanistan ve Avrupa devletlerinin mülteci politikalarına dikkat çekmeyi hedefliyor. Emperyalist devletlerin mülteci politikalarını teşhir etme amacı taşıyan kampanyamıza emekten özgürlükten yana tüm toplumsal kesimlerin, tüm kurum ve kişilerin ilgi göstermesini, eylem etkinliklerimize katılımlarını bekliyoruz.

AvEG-Kon

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑